Här når du oss:

Välkommen på öppet hus i vår projektlokal på Björklundabacken 10 på onsdagar
mellan 16-18. Vi tror på låga trösklar och högt i tak så det är viktigt för oss att du kan få svar på dina frågor eller framföra dina åsikter om något som är bra eller mindre bra.
Katja Möller är kommunikationschef för Nya Hovås och kan svara på dina frågor som har med projektet att göra. 073-333 70 72 eller på mail info@nyahovas.se

Har du frågor om pågående byggarbeten i området är du välkommen att höra av dig till vår byggsamordnare Andreas Helenius 070-855 41 22 eller på mail andreas.helenius@spetsprojektledning.se
Har du frågor om arbetet på Uggleberget är du välkommen att kontakta Jonas Corneliusson som är ansvarig byggsamordnare, 072-529 33 57 eller på mail jonas.corneliusson@wspgroup.se

Håll dig informerad med Nya Hovås nyhetsbrev

Vill du veta mer om vad som händer i Nya Hovås? klicka här nedan så kan du
prenumerera på vårt nyhetsbrev.

Vi som bygger

 

Familjebostäder (Hyresrätter)

Katrin Amgarth 031-731 67 00

katrin.amgarth@familjebostader.se
www.familjebostäder.se

HSB Göteborg (Bostadsrätter)

Lena Josgård
010-442 20 57

lena.josgard@hsb.se
www.hsb.se

NextStep (Handel och kontorslokaler)

Katja Möller
Kommunikationschef
031-712 69 02

katja@nextstep.se
www.nextstep.se

Skanska Nya Hem (Bostadsrätter)

Kundtjänst
020-310 310

nyahem.kundtjanst@skanska.se

Veidekke Bostad (Bostadsrätter)

Region Väst
031-50 56 00

kundcenter.vast@veidekke.se

Bonava

Veronica Hansen
0708-17 04 23

Veronica.hansen@bonava.com

Sverigehuset

Johan Åstrandsson
0733 – 99 97 63

johan.astradsson@sverigehuset.se

TORNSTADEN

Therese Kilenstam
031-350 15 08

therese.kilenstam@tornstaden.se

Etablera företag eller butik?

Kontakta oss på Next Step (Handel och kontorslokaler)

Louise Heilborn
031-712 69 06
louise@nextstep.se

www.nextstep.se

Boka möteslokal

Här kan du som arbetar i projektet logga in med ditt lösenord för att boka en möteslokal i Nya Hovås projektkontor i The House.